GENEL MERKEZ İLETİŞİM
 
TARİHÇE

 

 

 

 

KOOPRATİFİMİZİN TARİHÇESİ VE KONUMU

 

Gebze’de bulanan Çayırova Cam Sanayi A.Ş. çalışanları tarafından 05.01.1988 tarihinde S.S.Çayırova Cam Yazlık Evler Konut Yapı Kooperatifi (ÇAYEV ) ismi ile kurulmuştur. 1988 ile 1992 tarihleri arasında inşaatlara başlamış ancak inşaatlar arsa ihtilafı nedeni ile durmuştur. Arsa ihtilafları çözüldükten sonra 1994 emanet usulü inşaat yapımına devam edilmiştir. 1998 yılında Yönetim Kurulu başkanının kendi isteği ile yönetimden ayrılmasıyla yeni bir yönetim oluşmuştur. Bu dönemden sonra müteahhit sistemi ile çalışmalar başlamıştır. 2005 yılında beş kişiden oluşan yönetim kurulu üç kişiye düşürülerek yeni bir yönetim oluşmuştur. Bu yönetim 2012 yılına kadar görevler yapmıştır. 2012 yılında kooperatifimiz Genel Kurulu tercihini yeni bir yönetimden yana kullanmıştır. Kooperatifimizin merkezi 1993 yılından beri Kadıköy’de bulunmuş ve 2012 yılında göreve gelen yönetim kurulu kooperatif merkezini tasarruf tedbirleri çerçevesinde  Maltepe’ye taşımıştır.

Kooperatifimizin arazisi 105.685 m2 dir. 290 metre sahil uzunluğu  ile 22 dönüm sahil bandı bulunan arazimiz Midilli adası görünümlü olup güneye bakmaktadır. Arazimizin arkası imara kapalıdır. Etrafımız zeytin ve çam ağaçları ile kaplıdır. Bizimle beraber bu sahil bandında 72 konutluk Behram yapı kooperatifi, 58 konutluk Şirin Truva yapı kooperatifi ile Prof. Celal Şengör’ün özel malikânesi bulunmaktadır. Behramkale ile Gülpınar yolu üzerinde bulunan Kocaköy’den ayrılan özel bir yolla deniz kıyısına inildiğinde sahilimize ulaşılır.

Bölgede bulunan sitelerde arıtma tesis bulunduğundan deniz kirliliği söz konusu değildir. Arazimizin meyilli olması nedeni ile villalarımızın hemen hemen hepsi deniz görmektedir. Kooperatifimizin arsası içinde 93 adet ikiz tripleks villa (186 villa), kafeterya, market, basketbol, tenis, voleybol spor alanları bulunmaktadır. Site içi yollar parke taş yol olarak yapılmıştır. Villalar birbirinden taş duvarlar ile ayrılmıştır. içme suyu artezyenimiz ve yeterli kapasitede su depomuz mevcut olup su sıkıntımız bulunmamaktadır. Atık su için modern bir arıtma sistemi mevcur olup arıtılan su bahçe sulamasında kullanılmaktadır. Villalarımızın kullanım alanları 150 m2 dir (Balkonlar hariç). Her villanın kendine ait arsası bulunmaktadır. Sitemizde az sayıda tamamlanmamış (İçi ve peyzajı ) villa bulunmaktadır.

 Çevremizde Behramkale, Baba kale, Gülpınar Apolla tapınağı, Geyikli Dalyan, Truva gibi tarihi alanlar bulunmaktadır. Her an yeni tarihi kalıntılar ortaya çıkacak gibi gözükmektedir. Assos,  Kadırga koyu, Sokakağazı koyu, Kumbağlar, Akliman yanı sıra yolumuzun üstünde bulunan bütün köylerin kıyılarında deniz, otel, motel, pansiyonlara ulaşmak mümkündür. Tuzla ve Kestanbul kaplıcaları da çevremizde bulunmaktadır. Cumartesi günleri Gülpınar ve Babakale, Cuma günleri Ayvacık, pazartesi günleri Ezine halk pazarları kurulmaktadır. Her ilkbaharda yapılan Ayvacık panayırı da ayrı bir güzellik katmaktadır.

 

 
 
© Copyright 2012
  © Copyright 2012 www.cayev.com Designed by MungaN